• Erdoğan’dan çiftçiye sulama ve kerdi müjdesi

  Erdoğan’dan çiftçiye sulama ve kerdi müjdesi

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Kabine toplantısının sonrası tarımla alakalı açıklamalarda tespit edilen Erdoğan, Tarım Bakanlığı’nda yaşanan değişime değinerek, “Vahit Hocamızın çiftçimizin, ormancımızın vizyonunun geliştirecek adımları atacağına inanıyorum. Bekir Pakdemirli kardeşimize bundan ileri hayatından başarılar diliyoruz. Bekir kardeşimizin birikiminden ve enerjisinden değişik alanlarda istifade etmeyi kuşkusuz sürdüreceğiz. Kabinedeki görevler 1 bayrak yarışıdır.” dedi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilere sulama ve kredi konusu ile alakalı iki mühim müjdesinin olduğunu belirterek, “Tarımsal alanlardaki sulama tesislerini süratle tamamlayacağız. Böylece üreticilerimize 41 milyar lira gelir artışı sağlayacağız. Hazine destekli kredilerin üst limitini yükseltiyoruz. Böylece çiftçilerimizin finansmana erişimini süratlendırıyoruz” dedi.

  Erdoğan’ın konuşmasından satır başlıkları;
  “Çiftçilerimize sulama ve kredi konusu ile alakalı iki mühim müjdemiz var. Tarımsal alanlardaki sulama tesislerini süratle tamamlayacağız. Böylece üreticilerimize 41 milyar lira gelir artışı sağlayacağız. Güneş enerjisi amacıyla çiftçilerimize destek vereceğiz. Sulama faaliyetlerinde güneş enerjisinin payını süratle artıracağız. Hazine destekli kredilerin üst limitini yükseltiyoruz. Böylece çiftçilerimizin finansmana erişimini süratlendırıyoruz.

  Meskenler amacıyla de vergi istisnasına tabi kurulu güç rakamını 10 kw saatten, 25 kw saate çıkardık. Amacımız her alanda enerji maliyetlerini düşürecek çalışmaların önünü açmaktır. Üçüncü müjde ise Hazine faiz destekli kredi üst limitini, çiftçilerimiz amacıyla artırıyoruz. Sıkıntıların kuşkusuz fakrındayız. Ama kesin odaklanmamız gereken yerin ülkemizin önünde duran fırsatlar olduğuna inanıyoruz.”

  Benzer Yazılar

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.